Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Opravář zemědělských strojů

Tříletý učební obor zakončený závěrečnou zkouškou a výučním listem, ŘP sk. B, C, T. Žáci se naučí pracovat s technickou dokumentací a budou schopni využívat počítačové aplikace při opravárenské činnosti, volit vhodné materiály a technologické postupy výroby a oprav, zhotovovat jednoduché strojní součásti ručním zpracováním kovů i strojním obráběním.

Absolvent se uplatní zejména v oblasti zemědělského opravárenství a servisních služeb. Kromě provádění vlastních oprav, výroby a renovace součástí, údržby a seřizování strojů a zařízení jsou absolventi rovněž schopni hodnotit provozní spolehlivost zemědělské techniky a motorových vozidel pomocí diagnostických zařízení. Tato šířka profilu umožňuje uplatnění absolventů i v příbuzných strojírenských provozech, lesním hospodářství, dopravě, stavebnictví, případně v dalších oblastech, kde se vyskytuje opravárenská problematika.

Součástí vzdělávání je bezplatná příprava k získání řidičského oprávnění sk. B, C, T a dále žáci získají svářecí oprávnění ZK 111 a ZK 311. 

Nejlepší žáci získávají certifikát na obsluhu sklízecích mlátiček a sklízecích řezaček značky New Holland.


Filmová ukázka vznikla v rámci systémového projektu MŠMT: kariérové poradenství v podmínkách kurikulární reformy (VIP Kariéra II - KP), 2015 - www.infoabsolvent.cz, www.nuv.cz


Číselný kód: 41 - 55 - H/ 01
Druh, forma a délka studia: Tříletý učební obor pro žáky 9. tříd ZŠ
Ukončení studia: Závěrečná zkouška -  výuční list
Svářečský průkaz ZK 311 a ZK 111
Řidičský průkaz skupiny B, C a T
Možnost dalšího vzdělávání: Nástavbové studium ukončené maturitou v oboru
Provozní technika 23 - 43 - L/51
Bonus: možnost zisku prospěchového stipendia
certifikát na obsluhu sklízecích mlátiček a řezaček New Holland

 Kalendář akcí

Říjen

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 


Hlavní menu
Integrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380