Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Počítačová grafika ve strojírenství

Absolventi oboru najdou své uplatnění nejen ve strojírenství, ale v celé řadě dalších odvětví. Mohou zastávat funkce konstruktérů či designérů ve strojírenských firmách či podnicích, ale také se uplatní v reklamních firmách a studiích. Studium tohoto oboru samozřejmě připravuje i na další vyšší či vysokoškolské studium technického a designerského směru.

Obor strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku je orientován na využití počítačových technologií při výuce a zpracování samostatných konstrukčních či designérských úkolů různé obtížnosti zadaných v průběhu studia. Ve značné míře se využívá CAD technologií, které usnadňují návrh modelů a sestav zadaných konstrukčních celků.

Při studiu pracují studenti s 3D modelovacím softwarem Inventor. Nejprve se žáci naučí modelování jednoduchých součástí, které poté složí v sestavách a následně z těchto modelů a sestav generují výkresovou dokumentaci. Při modelování využívají efektivní nástroje usnadňující práci v daném softwaru, které automatizují a zjednodušují jednotlivé návrhy, jako je například knihovna normalizovaných součástí. Na tento software navazují doplňkové moduly, které umožní tvorbu prezentací návrhů, včetně exportu videí s rozklady konstrukčních celků.

Během studia je využíváno i dalších programů, které rozvíjejí estetické cítění, prostorovou představivost a rozšiřují možnost uplatnění absolventů - např. vektorové a rastrové editory. Během studia dostávají žáci samostatné konstrukční úkoly, které doplní základními technickými výpočty, což vede k samostatnosti a hlubšímu pochopení navazujících odborných technických předmětů.

Na konci studia si žáci zvolí téma a zpracují praktickou maturitu, při níž prokáží své znalosti z daného oboru s využitím výpočetní techniky. Žáci mají možnost získat řidičské oprávnění pro vozidla skupiny B, C, T ve školní autoškole.

Číselný kód:  23 - 41 - M/01


Filmová ukázka vznikla v rámci systémového projektu MŠMT: kariérové poradenství v podmínkách kurikulární reformy (VIP Kariéra II - KP), 2015 - www.infoabsolvent.cz, www.nuv.cz


Složení maturitní zkoušky:

Společná část:    

 • český jazyk

Volitelná zkouška:        

 • matematika
 • cizí jazyk

Školní část:

 1. praktická zkouška - obhajoba maturitní práce
 2. stavba a provoz strojů
 3. strojírenská technologie
Soubory ke stažení: 
 • Plán počítačová grafika ve strojírenství , velikost: 23 KB , datum poslední změny: 26.9.2013


 • Kalendář akcí

  Říjen

  P Ú S Č P S N
  1
   
  2
   
  3
   
  4
   
  5
   
  6
   
  7
   
  8
   
  9
   
  10
   
  11
   
  12
   
  13
   
  14
   
  15
   
  16
   
  17
   
  18
   
  19
   
  20
   
  21
   
  22
   
  23
   
  24
   
  25
   
  26
   
  27
   
  28
   
  29
   
  30
   
  31
   
   
   
   
   


  Hlavní menu
  Integrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380